Czym są ciśnieniowe kolektory słoneczne?

Ciśnieniowe kolektory słoneczneZa pomocą ciśnieniowych kolektorów słonecznych można w bardzo prosty i wydajny sposób uzyskiwać ciepłą wodę. Kolektory takie doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, domkach letniskowych, polach namiotowych czy nawet gospodarstwach rolnych. Często wykorzystuje się je także do podgrzewania wody w basenach. W takich ciśnieniowych ogrzewaczach wody stosowane są specjalne rury próżniowe, wykonywane za pomocą technologii Heat Pipe. Miedziane rury są ogrzewane w ciągu całego dnia przez padające na nie promienie słoneczne. Ciepło jest następnie przekazywane bezpośrednio do zbiornika; ogromną zaletą jest tutaj fakt, że nawet uszkodzenie jednej z tych rur nie powoduje tutaj przerwania pracy całego systemu – naprawa czegoś takiego jest bardzo prosta i ogranicza się jedynie do wymiany jednego elementu. Na szczęście jednak hartowane rury są tak wytrzymałe, że wszystkie awarie należą tutaj do rzadkości. Aby móc zapewnić takiemu systemowi prawidłową pracę, potrzebne są wyłącznie dwie rury – wlotowa zimna i wylotowa ciepła. Nie są tu potrzebne jakiekolwiek dodatkowe instalacje elektryczne. Za ochronę przed korozją oraz uszkodzeniami odpowiada tutaj pianka poliuretanowa.

Ciśnieniowy kolektor słoneczny - źródło darmowej ciepłej wody

ciśnieniowy kolektory słonecznyDzięki swojej konstrukcji, kolektory takie mogą być montowane zarówno na płaskim, jak i pochyłym terenie. Można przy nich zabezpieczyć się także przed nieoczekiwanymi załamaniami pogody, chociażby montując w nich specjalne grzałki elektryczne, pozwalające na dogrzanie w razie konieczności wody. Dzięki czemuś takiemu kolektory nie muszą być jedynie ciekawym rozwiązaniem grzewczym – z powodzeniem można z nich korzystać jako z podstawowego źródła wody. W sezonie letnim takie urządzenie może w stu procentach pokrywać nasze zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Kolektor taki daje nam zatem w pełni darmową, ciepłą wodę w naszych domach. Jest to praktycznie jedyne rozwiązanie tego typu do którego nie są potrzebne żadne dodatkowe instalacje elektryczne, dzięki czemu pozwala to na rzeczywiście duże oszczędności. Wśród najważniejszych zalet należy tutaj wymienić wysoką wydajność oraz żywotność – stosowane tu rury z powodzeniem mogą być wykorzystywane nawet przez 15 lat.

Powiązane artykuły

Wysokiej jakości kolektory słoneczne

Firma Solarne.pl to dostawca kolektorów słonecznych z wysokiej półki. Przedsiębiorstwo już od ponad dekady wyposaża polskie domy w ekologiczne źródła energii jakimi są kolektory słoneczne. Zespół młodych ludzi, pełnych pomysłów i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy. Z kolei długoletnie doświadczenie pozwala na indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Polecamy kolektory firmy Solarne.pl!