Czy inwestycja w kolektory słoneczne może się zwrócić?

inwestycja w kolektory słoneczneUrządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii stają się coraz popularniejsze i jak się okazuje w przyszłości mogą nam również pomóc w zaoszczędzeniu na ogrzewaniu domu. Już wkrótce energia ze źródeł konwencjonalnych stanie droga, w związku z czym już podczas budowy domu warto pomyśleć o zastosowaniu nowych rozwiązań. Lepszym pomysłem będzie rezygnacja z drogich materiałów wykończeniowych czy z dużego domu aby móc poprzez to zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na ogrzewaniu. Tradycyjne źródła energii już wkrótce staną się niezwykle dużym wydatkiem, w opinii ekspertów już w 2020 roku możemy płacić rachunki za prąd o 50% wyższe niż teraz. Posiadanie więcej niż jednego źródła energii da nam możliwość zaoszczędzenia, a możemy ich mieć nawet cztery rodzaje.

W tym przypadku warto pamiętać przede wszystkim o tak zwanej zielonej energii. Możemy zatem korzystać z kolektorów słonecznych, niewielkich wiatraków przy naszym domu, pomp ciepła albo ogniw fotowoltaicznych. Głównym celem takiego rozwiązania jest używanie takiego źródła energii jakie w danym czasie będzie najtańsze. Okres letni, kiedy mamy dużo słońca, może być świetnym czasem na ogrzewanie wody energią słoneczną, a w zimie warto skorzystać z kominka na drewno. Inwestycja w kolektory słoneczne może wydawać się zbyt duża, ale po kilku latach możemy się cieszyć zarówno oszczędnościami jak i zwrotem zainwestowanych pieniędzy. Zainstalowanie paneli słonecznych o pow. 5m2 może nas kosztować 8-14 tys. zł, a rocznie zaoszczędzimy 900 do 1200 złotych. Oznacza to więc na zwrot naszej inwestycji poczekamy ok. 7 lat. Jeśli natomiast zainwestujemy w ogrzewanie węglem, będziemy musieli poczekać nawet dwadzieścia lat na jej jakikolwiek zwrot. Zwróćmy także uwagę na fakt, że kolektory słoneczne podniosą wartość naszego domu, co jest istotne przy sprzedaży.

Powiązane artykuły

Wysokiej jakości kolektory słoneczne

Firma Solarne.pl to dostawca kolektorów słonecznych z wysokiej półki. Przedsiębiorstwo już od ponad dekady wyposaża polskie domy w ekologiczne źródła energii jakimi są kolektory słoneczne. Zespół młodych ludzi, pełnych pomysłów i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy. Z kolei długoletnie doświadczenie pozwala na indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Polecamy kolektory firmy Solarne.pl!