Bezciśnieniowe kolektory słoneczne

Bezciśnieniowe kolektory słoneczneNa system bezciśnieniowych kolektorów słonecznych składa się szereg rur próżniowych oraz specjalny zbiornik, umieszczony nad nimi. Rury wykonywane są ze specjalnego hartowanego szkła, dzięki swojej specjalnej budowie zapewniają wysoką wydajność; co więcej, pomiędzy nimi panuje próżnia, co zapobiega uciekaniu ciepła. Hartowane szkło jest wbrew pozorom bardzo odporne i może wytrzymać nawet intensywne opady gradu. Zasilanie opiera się tutaj na naturalnej cyrkulacji wody wewnątrz całego systemu. Promienie słoneczne podgrzewają wodę umieszczoną w rurach, która następnie w naturalny sposób unosi się do specjalnego zasobnika. Zimna woda jest cięższa, przez co spływa ona w dół, gdzie na nowo podgrzewana jest przez promienie słoneczne – wszystko działa zatem an zasadzie naturalnych procesów. Zasobnik jest tu wykonany ze specjalnej stali nierdzewnej i dodatkowo izolowany pianką poliuretanową. Aby kolektor mógł dobrze spełniać swoje zadania, warto zamontować go powyżej miejsca odbioru wody – wówczas nie trzeba tu stosować żadnych dodatkowych pomp czy sterowników, przez co jest to bardzo proste zadanie. Ciśnienie wody jest w tym przypadku wymuszane przez naturalne prawo grawitacji.

Bezciśnieniowy kolektor słoneczny - sprawdźi się wszędzie!

bezciśnieniowy kolektor słonecznyRozwiązania pozwalające na bezciśnieniowe ogrzewanie mody mogą skutecznie sprawdzać się w wielu różnych miejscach – od domów jednorodzinnych aż po gospodarstwa rolne. Jeżeli zbiornik nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb, to konieczne może być zastosowanie dodatkowej pompy. Istnieje ponadto szereg zalet tego rozwiązania. Jest to przede wszystkim najtańsza odmiana kolektorów słonecznych, która ponadto daje nam bardzo wysoką skuteczność. Montowane tutaj rury odznaczają się bardzo długą żywotnością – nawet do 15 lat – oraz odpornością na grad i inne warunki atmosferyczne. Sam montaż takiego systemu jest wbrew pozorom bardzo prosty, i bez większych trudności będzie mógł się tym zająć dosłownie każdy. Co więcej, kolektory te nie wymagają zasilania elektrycznego, przez co możemy tu liczyć na realne oszczędności.

Powiązane artykuły

Wysokiej jakości kolektory słoneczne

Firma Solarne.pl to dostawca kolektorów słonecznych z wysokiej półki. Przedsiębiorstwo już od ponad dekady wyposaża polskie domy w ekologiczne źródła energii jakimi są kolektory słoneczne. Zespół młodych ludzi, pełnych pomysłów i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy. Z kolei długoletnie doświadczenie pozwala na indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Polecamy kolektory firmy Solarne.pl!